2020 m. vasario 26 d. – CREDO. TE DEUM

2020 m. vasario 26 d. – CREDO. TE DEUM

2020 m. vasario 26 d. – 30-mečio akcentas – „CREDO. TE DEUM“

2019–2020 m. sezoną Vilniaus miesto savivaldybės choras „JAUNA MUZIKA“ mini savo veiklos 30-metį! Profesionalus choras, Tarptautinės choro muzikos federacijos narys „Jauna muzika“ laikomas vienu ryškiausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų pasaulyje. Per savo veiklos 30-metį choras iniciavo daugybę turiningų projektų.
2020 m. vasario 26-tąją Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, 19:00, skambės koncertas „Credo. Te Deum“ – jubiliejinių metų akcentas ir kulminacija.

Pirmojoje koncerto dalyje – kūriniai „Credo„ (lot. tikiu), ir tai ne tik koncerto pavadinimas, pasirinktas pagal programos kūrinius. Tai vieno iškiliausių Lietuvos chorų – „Jaunos muzikos“ – tikėjimo meno galia, dalijimosi ja su klausytojais ir muzikinės bendrystės simbolis. Kaip sako choro meno vadovas Vaclovas Augustinas, „nors esame pasaulyje visi unikalūs, mus jungia bendrai juntami, suvokiami dalykai, todėl nenuostabu, kad viena ar kita yra vienodai svarbu daugeliui žmonių“.

Vakaro kulminacija – žymiausio estų kompozitoriaus ir monumentalių sakralinių kūrinių autoriaus Arvo Pärto „Te Deum“ trigubam chorui, preparuotam fortepijonui, styginiams ir juostai lotynišku liturginiu tekstu. Kūrinys primena grigališkojo choralo ramybę ir unikalųjį Pärto „tintinnabuli“ („varpelių skambėjimo“) kompozicijos stilių, pasireiškiantį trigarsių pagrindu komponuojama harmonija, melodija, elementariu ritmu, nekintamu tempu.

PROGRAMA
I
NICOLAS GOMBERT (1495–1560)
„Credo“

EINOJUHANI RAUTAVAARA (1928–2016)
„Credo“

FRANK MARTIN (1890–1974)
„Credo“ iš Mišių dvigubam chorui a cappella

DONATAS ZAKARAS (g. 1979)
„Credo“ dviem sopranams, chorui, vargonams ir perkusijai (pasaulinė premjera)
Solistai: IEVA GAIDAMAVIČIŪTĖ, IEVA SKORUBSKAITĖ (sopranai)
TOMAS KULIKAUSKAS (perkusija)
RIMVYDAS MITKUS (vargonai)

Choras JAUNA MUZIKA
Dirigentas VACLOVAS AUGUSTINAS

II
ARVO PÄRT (g. 1935)
„Te Deum“ trigubam chorui, preparuotam fortepijonui, styginiams ir juostai

Choras JAUNA MUZIKA
LIETUVOS KAMERINIS ORKESTRAS
VAIVA EIDUKAITYTĖ (preparuotas fortepijonas)
Dirigentas VACLOVAS AUGUSTINAS

Bilietai – 10, 15, 20, 30 Eur.

Renginio nuoroda: Facebook