VEIKLA

Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna muzika“, 1989 metais įkurtas choras, Lietuvoje vertinamas kaip vienas profesionaliausių ir pajėgiausių vokalinių kolektyvų, kasmet surengiantis per 30 koncertų savo šalyje ir užsienyje. Nuo 1992 m. chorui vadovauja dirigentas ir kompozitorius Vaclovas Augustinas.

3. Veikla

„Jauna muzika“ yra šešiolikos tarptautinių chorų konkursų bei Grand Prix European laimėtoja.

 

Aukšto profesinio meistriškumo dėka choras pelnė platų tarptautinį pripažinimą. Kolektyvo koncertinių kelionių maršrutai driekiasi per Europos šalis, Kiniją, Japoniją, Izraelį, prestižines pasaulio scenas. Įvairiaplanis ir charizmatiškas kolektyvas ne tik aktyviai koncertuoja, bet ir pats yra reikšmingų projektų iniciatorius, organizatorius bei atlikėjas.

 

Nuo 1995 m. choras rengia choro muzikos interpretavimo ir dirigavimo kūrybines laboratorijas,  nuo 2008 m. – jaunųjų kompozitorių kūrinių chorui konkursą „Vox Juventutis“. Per pastarąjį dešimtmetį choras pristatė H. Kunčiaus ir G. Kuprevičiaus operą-sarsuelą „DaliGala“ (2008),  specialų projektą su Stavanger Brass Band „Vilnius – Europos kultūros sostinė 2009“ programoje, „Iš pagarbos MKČ“ (2011), J. S. Bacho „Didžiąsias mišias“ su Vokietijos valstybiniu Rheinland – Pfalz simfoniniu orkestru (2012), B. Kutavičiaus oratoriją „Metai“ Unesco būstinėje Paryžiuje (2014), projektą „Keliautojo užrašai“, skirtą choro veiklos 25-mečiui (2015), M. Kagelio kūrinius „Kantrimusik“ ir „Mitternachstueck“ (režisierius O. Koršunovas) Concertgebow salėje Briugėje (2015), G. F. Hendelio operą „Semelė“ (2017).